Menu Close

Rugsėjo 21-ąja dieną yra minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena

Šią ligą pirmasis aprašė 1907 m. vokiečių gydytojas Aloizas Alzheimeris, kurio vardu ji ir pavadinta. Alzheimerio liga – tai lėtinė progresuojanti galvos smegenų liga, kurios metu sutrinka normalūs biocheminiai informacijos perdavimo procesai.

Sergančiojo diagnozė paliečia visą sergančiojo šeimą, tai kelia nesaugumo, pasimetimo, baimės jausmus. Todėl labai svarbu patikima ir lengvai pasiekiama informacija, bei tinkama pagalba sergančiajam ir jo artimiesiems.

Demencija sergančių asmenų skaičius Lietuvoje ir visame pasaulyje didėja, todėl turime ruošti sveikatos priežiūros sistemą naujiems iššūkiams per tikslines investicijas, specialistų kompetencijų didinimą ir stiprindami prevenciją.< ….. >Tiek daug dėmesio psichikos sveikatos ir neurodegeneracinių susirgimų prevencijai, gydymui ir slaugai Lietuvoje dar nebuvo, todėl būtina visiems susitelkti tam, kad pasiektume numatytus tikslus“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

Visą pranešimą skaitykite: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/ministerija-su-socialiniais-partneriais-aptare-demencijos-politikos-gaires

Skip to content