Menu Close

Priešinės liaukos (prostatos) vėžio prevencijos programa

Programa skirta vyrų nuo 50 iki 69 metų (imtinai) amžiaus ir vyrų nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, susirgimų prevencijai.

Programos tikslas – pagerinti ankstyvųjų priešinės liaukos vėžio stadijų diagnostiką, taikyti radikalius priešinės liaukos vėžio gydymo metodus, siekiant pailginti sergančiųjų išgyvenamumo trukmę bei sumažinti pacientų neįgalumą ir mirtingumą dėl šios ligos.

Pirmą sykį atlikus tyrimą, sekančią pasitikrinimo datą paskirs šeimos gydytojas pagal Jūsų tyrimo rezultatus.

Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

Ši programa apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšų (pacientui atliekama nemokamai).

Programos priemonės:

  • informavimo apie ankstyvąją priešinės liaukos vėžio diagnostiką ir prostatos specifinio antigeno (toliau – PSA) nustatymo paslauga.
  • urologo konsultacijos ir priešinės liaukos biopsijos paslauga.

Informavimo apie priešinės liaukos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir PSA nustatymo paslaugas teikia pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys šeimos gydytojai ar šeimos gydytojo komandos nariai (vidaus ligų gydytojai, gydytojas chirurgas).

Urologo konsultacijos ir priešinės liaukos biopsijos paslaugą teikia asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios ambulatorines specializuotas urologijos paslaugas.

Dėl dalyvavimo programoje Jūs turite kreiptis į savo apylinkės gydytoją, kuris, atlikęs PSA tyrimą, jeigu reikės, nusiųs Jus urologo konsultacijai.

Programa patvirtinta 2005 m. gruodžio 14 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-973, nuoroda į teisės aktą:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.62EC76ABAC7D/asr

Skip to content