Menu Close

Ambulatorines slaugos paslaugas namuose(ASPN) visiems rajono gyventojams

Nuo 2023m. sausio 1 dienos, vadovaujantis LR SAM įsakymu „Dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų ir šių paslaugų apmokėjimo tvarkos aprašu“, viešoji įstaiga Kupiškio rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros centras teikia ambulatorines slaugos paslaugas namuose(ASPN) visiems rajono gyventojams.

SLAUGOS PASLAUGAS  NEMOKAMAI  GALI  GAUTI :

  • asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis;
  • asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose;
  • pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Jeigu jūs manote, kad jūsų šeimos nariui ar jums pačiam priklauso ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, prašome kreiptis į savo  šeimos gydytoją dėl siuntimo šioms paslaugoms gauti. Turintys šeimos gydytojo siuntimą, šias paslaugas gali gauti tiek prie Kupiškio PASPC prisirašę pacientai, tiek prie kitų PASC prisirašę pacientai.

AMBULATORINES SLAUGOS PASLAUGAS TEIKIA SPECIALISTŲ KOMANDA

Bendrosios praktikos slaugytojas pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašelines infuzijas į veną, paima kraujo, šlapimo ir kt. ėminius laboratoriniams tyrimams; elektrokardiogramą, kvėpavimo dažnio, arterinio kraujo spaudimo, pulso, deguonies įsisavinimo, kūno temperatūros matavimą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, žaizdų priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą stomų priežiūrą), atlieka procedūras pagal operavusio gydytojo rekomendacijas.

Slaugytojo padėjėjas savarankiškai arba slaugytojo priežiūroje atlieka higieninę asmens priežiūrą (maudo ir/ar padeda išsimaudyti pacientui, atlieka rankų ir kojų nagų, akių, ausų, nosies higieninę priežiūrą, burnos ertmės (dantų, dantų protezų, liežuvio, gleivinės) higieninę priežiūrą, keičia sauskelnes), atlieka pragulų profilaktiką.

Kineziterapeutas surinkęs anamnezę įvertina paciento kūno funkcinę būklę ir fizinio aktyvumo lygį, taiko ir padeda atlikti gydomuosius pratimus, mankštas. Padeda parinkti ir pritaikyti judėjimo technines pagalbos priemones, moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas, konsultuoja sveikos gyvensenos ir ergonomikos klausimais.

Socialinis darbuotojas konsultuoja socialinės pagalbos, paramos, techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais, nukreipia į socialines paslaugas teikiančias įstaigas, padeda spręsti ir socialines problemas.

Medicinos psichologas vykdo ligų prevenciją ir stiprina visuomenės narių psichoemocinę sveikatą;

Šios paslaugos yra nemokamos, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Pacientas, pagal savo sveikatos būklę, maksimaliai gali gauti šį nustatytą ASPN paslaugų kiekį:

52 apsilankymus per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas mažas slaugos paslaugų poreikis;

156 apsilankymus per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas vidutinis slaugos paslaugų poreikis;

260 apsilankymų per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas didelis slaugos paslaugų poreikis.

Kviečiame Kupiškio miesto ir rajono gyventojus drąsiai kreiptis dėl šios paslaugos poreikio nustatymo į savo šeimos gydytoją. Dėl konsultacijos registruotis registratūroje telefonu 845946274.

Skapiškio Igno Vaitoškos ambulatorija (8 459) 42123.

Subačiaus ambulatorija (8 459) 55343.

Šimonių ambulatorija (8 459) 44243.

 

Skip to content